Uboxes similiar to pods are pricy for the amount of crap we have though working on that. 6 boxes which is Somewhat similiar to a 26' truck is showing like 3200. Currently 26' for 4 days and 850 miles is 1300 from uhaul, about 700 in gas. 20' is 1k.

So 1k to have a very long day driving is worth saving. Now if we need a 2nd truck it gets ugly quick and basically doing a truck and a half with pods may be worth it vs 2 whole trucks